23

paź

Kiedy należy zamontować separator tłuszczu?

czysta woda separator tłuszczu służy do oddzielenia tłuszczu od reszty ścieków

Jak działa separator tłuszczu w praktyce?

Zasada działanie separatora tłuszczu opiera się na wykorzystaniu procesu sedymentacji oraz flotacji. Innymi słowy substancje cięższe w ściekach opadają na dno natomiast lżejsze np. tłuszcze wypływają na powierzchnię.
Separatory tłuszczu to zbiorniki przepływowe, które wykonane są z polietylenu o wysokiej gęstości metodą formowania rotacyjnego dzięki czemu nie mają żadnych łączeń dając 100% szczelność. Często separatory wyposażone są w syfony, które zabezpieczają wypływ ścieków poza urządzenie. Separator składa się z dwóch osobnych zbiorników: osadnika i separatora właściwego. W zależności od wielkości urządzenia i rodzaju separator może być z zintegrowanym osadnikiem lub zupełnie oddzielnie.
Należy pamiętać, że nie wszystkie substancje mogę trafić do separatorów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na pracę urządzeń. Należą do nich między innymi aktywne biologiczne środki czyszczące jak tłuszcze w postaci emulsji pochodzące z produkcji serów, mleczarni.

Konserwacja separatora

Serwis polega na okresowym opróżnianiu zatrzymanych w urządzeniu substancji oraz czyszczenia wnętrza separatora. Według niektórych norm taki zabieg zaleca się wykonywać raz na dwa tygodnie. Jednak jak często należy czyścić urządzenie to zależy od szybkości gromadzenia się odpadów. Przy czym trzeba pamiętać aby grubość oddzielonych warstw nie przekroczyła 18-20 cm. Opróżnianie i czyszczenie separatów zaleca się powierzyć specjalistom, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia i specjalistyczny sprzęt.

Postaw na produkty wysokiej jakości!

Oferowane separatory są w pełni polskim produktem wytworzonym z materiału o najwyższej jakości. Separatory spełniają wszystkie normy i atesty pozwalające na montaż na terenie całego kraju. W celu doboru odpowiedniego separatora zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą aby produkt spełniał wszelkie Państwa oczekiwania.
Nie zwlekaj i zamów separator od sprawdzonej firmy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RELATED

Posts