Banner Zbiorniki Moja Woda
Filtruj

Sklep internetowy Deszczówka HYDROMIL oferuje szeroki wybór zbiorników bezodpływowych na szambo. Zbiorniki bezodpływowe na szambo są zróżnicowane pod kątem pojemności, kształtu oraz warunków gruntowo-wodnych. Wykonane są metodą rotomouldingu(metoda odśrodkowego formowania) z najwyższej jakości tworzywa sztucznego. Oznacza to, że zbiorniki bezodpływowe na szambo nie posiadają żadnych szwów i łączeń dlatego są w 100% szczelne i ekologiczne. Niemiecka jakość wykonania zbiorników na szambo sprawia, że będą Ci służyć przez wiele lat , gdyż producent udziela nawet 25-cio letnią gwarancję na szczelność zbiornika. W celu doboru odpowiedniej dla swoich potrzeb pojemności zbiornika na szambo należy przyjąć, że dzienne zużycie wody na jednego domownika to 150 litrów. Im większy mamy zbiornik, tym rzadziej zachodzi potrzeba zamawiania beczkowozu do opróżnienia nieczystości z naszego zbiornika na szambo.

Polecane przez nas produkty wykonane są z polietylenu. W pojemniku na nieczystości dochodzi do beztlenowego rozkładu ścieków, dlatego jest dobrze zabezpieczony i wentylowany.

Różnorodność modeli, jakie oferujemy, pozwala na wybór i posadowienie zbiornika w każdych warunkach gruntowych.

Dlaczego warto wybrać szambo?

Bezawaryjność oraz brak konieczności obsługi szamba to z pewnością jedne z najważniejszych argumentów przemawiających za tym, aby zdecydować się na wybór tego rozwiązania. Bezodpływowy zbiornik na ścieki z instalacji sanitarnych jest również znacznie tańszy niż biologiczna oczyszczalnia. Jego zainstalowanie wymaga nieznacznej ingerencji w wygląd przestrzeni działkowej. Późniejsze koszty dotyczą już tylko eksploatacji szamba.

Dzięki temu, że jest to bardzo szczelny pojemnik, fekalia i bardzo silna chemia gospodarcza, niebezpieczna dla środowiska i człowieka, nie wydostają się poza niego. Dodatkowo plastikowy zbiornik:

 • jest odporny na silny nacisk, korozję i wpływ niskich oraz wysokich temperatur,
 • nie wchodzi w reakcje z gruntem, wodą ani zanieczyszczeniami - dzięki temu, że wykonany jest z tworzywa,
 • nie niszczy się pod wpływem działania różnych substancji chemicznych,
 • nadaje się do dowolnego łączenia z innymi modułami (pojemnikami) o podobnym przeznaczeniu w indywidualnej konfiguracji,
 • charakteryzuje się niską wagą – co wynika z tego, że wykonany jest z polietylenu i pozwala na jego łatwy transport i montaż (również samodzielny, bez konieczności używania ciężkiego sprzętu),
 • stanowi produkt wielokrotnego użytku – możesz go np. oddać do recyklingu lub komuś innemu,
 • wyróżnia się trwałością, dzięki czemu użytkuje się go przez wiele lat.

Zbiornik na nieczystości - w zależności od modelu - nadaje się do montażu podziemnego lub naziemnego praktycznie na każdej działce, nawet tej o małej powierzchni. Weź tylko pod uwagę, że w przypadku niewielkiego pojemnika, jego opróżnianie może być znacznie częstsze. Jeśli dysponujesz niedużym metrażem i masz problem, gdzie umieścić szambo, wystarczy, że je umieścisz pod ziemią, a nad nim położysz żelbetową płytę odciążającą i będziesz mógł się swobodnie poruszać samochodem.

Zaletą pojemnika plastikowego jest również to, że gdy nie będzie on już potrzebny, nie trzeba go wyrzucać (wszystkie są plastikowe, doprecyzowałam tylko powyżej kwestię montażu). Może Ci się przydać np. jako zbiornik na deszczówkę (po wcześniejszym oczyszczeniu) albo jako osadnik gnilny, jeśli kiedyś zdecydujesz się na przydomową oczyszczalnię ścieków.

Kiedy szambo jest dobrym rozwiązaniem?

Osoby, które szukają taniego rozwiązania w zakresie odprowadzania nieczystości, wybierając zbiorniki na szambo, wyjdą na tym korzystnie. Te polietylenowe pojemniki są także doskonałą opcją dla tych, którzy czekają na podłączenie do miejskiej sieci kanalizacyjnej i na ten czas potrzebują tymczasowego środka zaradczego.

Pojemniki, w których gromadzone są ścieki, znajdują zastosowanie również wszędzie tam, gdzie występuje zbyt wysoki poziom wód gruntowych i z tego względu niemożliwe jest skorzystanie z tradycyjnej oczyszczalni.

Szambo jest również dobrym pomysłem, jeśli ścieków do oczyszczenia jest niewiele. Wtedy budowanie przydomowej oczyszczalni jest nieekonomiczne.

Jak duże powinno być szambo? Zakłada się, że zbiorniki na ścieki powinny być opróżniane nie częściej niż co 10, ale nie rzadziej niż co 14 dni. Oznacza to, że ich pojemność należy dopasować do tej częstotliwości oraz użytkowników. Biorąc pod uwagę, że jedna osoba zużywa dziennie 150 l wody, a domowników jest np. 4, przy wypróżnianiu szamba średnio co dwa tygodnie, potrzebny będzie pojemnik, który pomieści 8400 l (8,4 m3). Zawsze można zdecydować się na zbiornik o przybliżonej wielkości np. 9000 l czy 10000 l. Wybór nieco większego jest zawsze bezpieczniejszy, bo pozwoli uniknąć przepełnienia go, a tym samym wydostania się nieczystości na zewnątrz.

Podsumowując, dla:

 • domków letniskowych wystarczy zbiornik o pojemności ok. 2800 l,
 • budynków jednorodzinnych odpowiednie będą z przedziału 8000-10000 l, przy czym ostateczna wielkość zależeć będzie od liczby użytkowników oraz ich potrzeb. W tym ostatnim przypadku znaczenie ma np. czy:
 • w obiekcie znajduje się jacuzzi lub basen,
 • mieszkają małe dzieci, co wiąże się z koniecznością częstszego prania lub kąpieli,
 • korzysta się z urządzeń wodooszczędnych - np. ze zmywarki.

Wybierając miejsce na zbiorniki na szambo do 10000 l, obowiązkowo należy zachować określone w przepisach minimalne odległości od:

 • budynku - co najmniej 15 m,
 • studni - minimum 15 m,
 • ciągów komunikacyjnych i granicy działki - 7,5 m.

Pomiary wykonuje się od pokryw i wylotów wentylacji pojemnika. Aby zainstalować szambo o pojemności do 10 m3, wymagane jest zgłoszenie jego budowy w starostwie lub urzędzie miasta na prawach powiatu. W przypadku większego zbiornika potrzebne będzie już pozwolenie na budowę.

Pojemniki na ścieki zakopuje się w ziemi, a na zewnątrz pozostają tylko pokrywy włazów, przez które opróżnia się nagromadzone nieczystości. Pamiętaj, aby robić to regularnie.

Jeśli nie wiesz, jak duże szambo wybrać, doradzimy Ci jak najlepsze rozwiązanie! Rzetelnie i kompleksowo podchodzimy do każdego zlecenia, a nasze produkty mają najwyższe parametry użytkowe. Zapraszamy do szczegółowego przejrzenia oferty i kontaktu!