Separatory tłuszczu

Ścieki zawierające duże ilości tłuszczu są niebezpieczne dla kanalizacji. Gęsty płyn osadza się na ściankach rurociągów, powodując zmniejszenie ich światła, a to z kolei wywołuje niedrożności. Tego typu problemy mogą prowadzić do cofania się nieczystości – o nieprzyjemnych zapachach wydobywających się z odpływów nie wspominając. Wysokiej jakości separatory tłuszczu pozwolą uniknąć takich problemów.
Przemysł przetwórstwa mięsnego jest jednym z największych producentów wspomnianych zanieczyszczeń, stąd urządzenia oddzielające wodę od szkodliwej zawiesiny znakomicie sprawdzą się w masarniach i zakładach mięsnych. Separatory tłuszczu są także polecane właścicielom lokali gastronomicznych. W restauracjach obróbka artykułów spożywczych jest bardzo intensywna, dlatego występuje konieczność oczyszczania generowanych podczas gotowania ścieków. Zapraszamy do zakupów!

dotacje z programu moja woda

Dowiedz się więcej o dofinansowaniu

Aktywne filtry

Separator tłuszczu FAT

Regularna cena 3 216,45 zł -3% Cena 3 119,96 zł
Najniższa cena przez ostatnie 30 dni: 3119.96 zł
2 536,55 zł netto
Zobacz więcej

Separator substancji tłuszczowych 

Przepływ od 3 do 30 l/s 

Wyposażenie: komora separacyjna, wentylacja 

Okres gwarancji 10 lat 

Separatory tłuszczu są urządzeniami, które mają za zadanie przechwycenie wszelkich cząstek tłuszczy. Aby oddzielić zanieczyszczenia tłuszczowe wykorzystuje się proces sedymentacji oraz flotacji. Jest to bardzo istotne w dalszym procesie odprowadzania ścieków, ponieważ  spływający tłuszcz w rurach kanalizacyjnych wpływa niekorzystnie na stan środowisko naturalnego. Tłuszcz nie rozpuszcza się w wodzie lecz przybiera postać trudno ulegających rozpadowi grudek, które gromadzą się na ściankach rur co przyczynia się do nieprzyjemnego zapachu oraz zapychania rur.

Separatory wytworzone są z wysokiej jakości polietylenu metodą formowania rotacyjnego dzięki czemu zbiornik jest  szczelny i wytrzymały. Urządzenia spełniają wszelki normy i atesty zezwalające na montaż na terenie całego kraju.

W celu doboru odpowiedniego przepływu separatora oraz pojemność urządzenia zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą.