23

paź

Od czego zależy cena dekoracyjnego kranu ogrodowego?

Dekoracyjne krany ogrodowe

Jakie są współczesne krany?

Hobbistyczni ogrodnicy wyobrażają je sobie jako sterczące z ziemi, metalowe rury zakończone kurkiem. Na szczęście, nie jest to jedyna opcja, a dostępne na rynku modele kranów dekoracyjnych nie mają już wiele wspólnego z tą ponurą wizją. Zgodnie ze współczesnymi trendami, elementy użytkowe powinny być również estetyczne. Dlatego produkowanie dzisiaj krany są czymś więcej niż tylko punktami poboru wody. Dzięki oryginalnemu designowi mogą też stanowić prawdziwą ozdobę każdej strefy ogrodowej.

Co więcej, wcale nie muszą być zrobione z metalu – równie estetyczne są modele wykonane z tworzyw sztucznych. Zastosowanie nowoczesnych materiałów sprawia, że krany są funkcjonalne i doskonale znoszą różnorodne warunki atmosferyczne, jakie mogą wystąpić w Twoim ogrodzie. Warto pamiętać, że tworzywo, z jakiego stworzony jest kran, ma wpływ nie tylko na jego wygląd, ale też na pozostałe właściwości, takie jak:

  • walory użytkowe,
  • trwałość,
  • cena.

Rodzaje kranów ogrodowych

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, dlatego, aby ułatwić Ci dokonanie wyboru, przygotowaliśmy zestawienie propozycji, jakie są dostępne w naszym sklepie internetowym. Należą do nich:

Krany z wysokojakościowego tworzywa sztucznego

W zależności od modelu może ono przypominać drewno albo być stylizowane na kamień naturalny. Jest to bardzo trwały materiał, stwarzający duże możliwości aranżacyjne. Takie krany pasują do każdego ogrodu, bez względu na stylistykę, jaka w nim dominuje. Stanowią doskonałą propozycję dla aranżacji antycznych i rustykalnych, ale jeśli wybierzesz prosty, surowy model, będzie on idealnym uzupełnieniem ogrodu nowoczesnego lub zen. 

Krany metalowe

Wykonuje się je z lekkiego i wytrzymałego aluminium, które dodatkowo pokryte jest warstwą specjalnej farby poliestrowej. Podnosi ona walory estetyczne, a poza tym sprawia, że metal jest chroniony przed warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Designerski wygląd oraz mnogość odmian kolorystycznych sprawiają, że tego rodzaju krany nadają się do wielu typów ogrodów. Dzięki kompaktowym rozmiarom świetnie sprawdzają się na ograniczonej przestrzeni ogrodowej. 

Dekoracyjny kran ogrodowy – ile kosztuje?

Ile kosztuje tak efektowny element wyposażenia ogrodu? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Ceny mogą się wahać, bo stanowią one wypadkową kilku elementów. Składają się na nie takie czynniki, jak:

  • rodzaj materiału – zwykle modele wykonane z metalu są nieco droższe niż te z tworzyw sztucznych,
  • dodatkowe udogodnienia – pamiętaj, że kran to niekoniecznie tylko słupek z przyłączem wody; niektóre modele mają sprytne skrytki, w których możesz przechowywać złączki i inne elementy, wieszaki na wąż ogrodowy itp.,
  • ilość zastosowanego materiału – tu zależność jest prosta: im wyższy słupek, tym więcej kosztuje produkt.

Dopiero kombinacja wszystkich powyższych elementów decyduje o cenie kranu ogrodowego. Zwykle mieści się ona w granicach 400-900 zł, chociaż oczywiście zdarzają się modele tańsze, jak i droższe. Weź jednak pod uwagę, że kupując taki element, czynisz inwestycję, która będzie Ci służyć przez długi czas. Zaoszczędzenie kilkudziesięciu czy nawet kilkuset złotych, by nabyć model, który nie do końca Ci odpowiada, jest bezcelowe.

Zadbaj o estetykę swojego ogrodu

Pamiętaj, że Twój ogród potrzebuje wody – jeśli więc masz postawić w nim punkt jej poboru, zadbaj o to, by był on prawdziwą ozdobą. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości dekoracyjne krany ogrodowe w świetnej cenie . Powyższe porady z pewnością ułatwią Ci podjęcie dobrej decyzji. Jesteśmy przekonani, że będzie ona procentować przez wiele lat, stanowiąc dla Ciebie źródło satysfakcji z udanego zakupu. Przekonaj się o tym osobiście! 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RELATED

Posts