23

paź

Dotacja Moja Woda – Jak skorzystać z dofinansowania w 2022r.

Dotacja Moja Woda Zbiorniki na Deszczówkę

Z całą pewnością program Moja Woda odniósł sukces biorąc pod uwagę jak dużym zainteresowaniem cieszyło się dofinansowanie w dwóch poprzednich edycjach. Zgodnie z okresem trwania programu do 2024r. prawdopodobnie program będzie miał swoją kontynuację w roku następnym. Jednak na oficjalną informację NFOŚiGW dotyczącą otwarcia naboru wniosków oraz wielkości budżetu musimy nieco poczekać.

Zamów zbiornik już dziś i skorzystaj z dotacji w 2022r.

Nabór wniosków zakończył się o dofinansowanie na instalację systemu do magazynowania i gospodarowania wodą opadową. Jednocześnie przegapiliśmy termin składania wniosków? Nic straconego! Zgodnie z regulaminem rządowego programu Moja Woda zakupione produkty od 1 lipca 2020 r. podlegają dofinansowaniu! Zwracamy uwagę, że jeśli regulamin nie ulegnie zmianom to zbiorniki na wodę deszczową wraz oprzyrządowaniem do systemu są uznane jako koszty kwalifikowane.

Jednym z warunków jaki trzeba spełnić aby otrzymać dotację jest fakt, że inwestycja nie może zostać zakończona przed podpisaniem umowy na dofinansowanie pomiędzy Beneficjentem a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dlatego też najlepiej kontynuować zakup zbiorników oraz elementów instalacyjnych z uwzględnieniem zapisu o czasie zakończenia przedsięwzięcia bez zbędnego pośpiechu.
Przy czym bardzo istotne jest aby zachować wszelkie dowody zakupu: faktury, paragony czy rachunki za zakupione produkty składające się nasz system do gromadzenia i wykorzystywania wody opadowej. W przypadku rozliczenia się beneficjent jest zobowiązany do przedstawiania oryginałów dokumentów oraz dokumentacji fotograficznej.

Dlaczego warto zakupić system do gromadzenia i wykorzystywania wody opadowej już teraz?

Głównym argumentem przemawiającym za zakupem zestawu do gromadzenia deszczówki jest fakt wciąż rosnących cen, które nakręcają inflację. W najbliższym czasie przewidywane są stałe wzrosty inflacji, która nie wiadomo kiedy się zatrzyma. Dodatkowo nie tyle, że wzrasta cena surowców i półsurowców, z którego są produkowane zbiorniki to po prostu zaczyna go brakować na rynku. Producenci nie oglądając się za siebie pozyskują materiał do produkcji znacznie droższy co w konsekwencji przekłada się na ostateczne ceny pojemników tworzywowych. Dlatego też jeśli poważnie myślimy o gospodarowaniu wodą opadową jednocześnie chcąc aby inwestycja była jak najbardziej opłacalna i szybko się zwróciła warto teraz zainwestować i zamówić interesujący nas produkt. Tym sposobem zwiększymy prawdopodobieństwo otrzymania dofinansowania w roku 2022 ale również zaoszczędzimy pieniądze, których wartość spada.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RELATED

Posts