23

paź

Systemy zagospodarowania wody opadowej

system zagospodarowania wody opadowej

Systemy ogrodowe zagospodarowania wody deszczowej

W tego rodzaju systemach zgromadzoną wodę opadową wykorzystujemy do podlewania terenów zielonych w ogrodzie. Ponadto możemy również użyć do zmywania powierzchni zewnętrznych jak. np. tarasów podjazdów jak i umyć samochód. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest połączenie ich z systemem automatycznego nawadniania wykorzystując między innymi zraszacze wynurzane.

Domowo- ogrodowe systemy zagospodarowania wody opadowej

W tych systemach zmagazynowaną deszczówkę wykorzystujemy wewnątrz budynku. Między innymi do spłukiwania toalet i pralki. Woda dzięki temu , że jest bardziej miękka od wody wodociągowej podczas prania używamy mniejszą ilość proszku. Idealnie taki system również sprawdzi się w budynkach przemysłowych czy hotelach. Oczywiście system również może być wykorzystywany do podlewania trawników wokół budynku jak i połączony z układem nawadniania automatycznego. Niewątpliwą zaletą systemów domowo ogrodowych jest ta sama zasada działania w domach jednorodzinnych jak i w większych obiektach.

W skład zestawu ogrodowego standardowo wchodzi: zbiornik o odpowiedniej pojemności, nadbudowa, filtr koszowy, skrzynka z poborem oraz pompa. W celu chęci podlewania systemem zraszającym warto dokupić zestaw napełniający, który w razie braku wody w zbiorniku pobierze wodę wodociągową. Natomiast w systemach domowo-ogrodowych bardzo istotnym elementem jest centrala deszczowa, która w pierwszej kolejności wykorzystuje wodę deszczową zgromadzoną w zbiorniku, w przypadku gdy zabraknie wody w zbiorniku na deszczówkę automatycznie przełącza się na wodę wodociągową. Dopływ wody do toalet, pralek i nawadniania ogrodu będzie trwały i nieprzerywalny.

Na rynku dostępne są zbiorniki podziemne o konstrukcji płaskiej jak i cylindrycznej o szerokim wachlarzu pojemności od 1000L do nawet 75000L. Należy pamiętać że wybierając zbiornik należy zwrócić uwagę na występujące warunki gruntowo-wodne na terenie planowanej inwestycji i zawsze montować pojemnik zgodnie z instrukcją od producenta. Ponadto pomp do nawadnia ogrodu oraz central deszczowych również nie brakuje. Dzięki tak dużej wielorożności dostępnych produktów każdy ma możliwość stworzyć zestaw ogrodowy lub domowy - ogrodowy dopasowany do swoich potrzeb.
W celu doboru optymalnego systemu zachęcamy do kontaktu z naszym specjalistą, który dobierze odpowiedni system, który będzie spełniał wszystkie państwa oczekiwania.


SPRAWDŹ ZBIORNIKI PODZIEMNE NA DESZCZÓWKĘ W NASZEJ OFERCIE


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RELATED

Posts