14

wrz

Innowacyjne rozwiązania w zbiornikach retencyjnych na deszczówkę

Zainstalowanie zbiornika na deszczówkę daje wiele możliwości. To nie tylko zagospodarowanie wody opadowej, wpływające na ekologię, ale także rozwiązanie ekonomiczne, pozwalające osiągnąć duże oszczędności. Oczywiście rodzaj zamontowanej konstrukcji, jej wielkość czy forma muszą być dopasowane do określonych potrzeb i możliwości infrastrukturalnych na terenie gospodarstwa domowego czy firmy. Odpowiednio dobrane zbiorniki na deszczówkę umożliwiają wykorzystanie wody do podlewania, mycia, a nawet w celach sanitarnych, np. w toaletach. Okazuje się, że przydatne są dodatkowe opcje – usprawniające i ułatwiające działanie instalacji, a także wpływające na bezpieczeństwo użytkowników.

Nowoczesne rozwiązania optymalizują obsługę zbiorników

Rynek oferuje wiele akcesoriów gwarantujących łatwiejsze i bezpieczniejsze korzystanie z instalacji służącej do gromadzenia deszczówki. Dostępne innowacyjne zbiorniki retencyjne można dodatkowo wyposażyć w wiele przydatnych rozwiązań, które pozwolą na uniknięcie problemów i zoptymalizują funkcjonowanie systemu. Jednymi z takich produktów są mierniki służące do monitorowania stanu napełnienia zbiornika. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ pozwala na stałe kontrolowanie ilości wody znajdującej się wewnątrz konstrukcji. Dotyczy to oczywiście przede wszystkim modeli podziemnych, w których trudno o nadzór nad stanem wykorzystania zbiornika. Urządzenia pomiarowe na bieżąco kontrolują poziom wody i metodą dźwiękową lub świetlną sygnalizują określony stan, czyli zbyt dużą ilość lub wyczerpujące się zasoby. Są dostępne modele, które można zaprogramować, aby wysyłały wiadomość tekstową SMS. Bez wątpienia są to zatem przydatne i komfortowe rozwiązania, ułatwiające korzystanie ze zbiornika oraz wpływające na bezpieczeństwo.

Tylko czysta woda

Innym ważnym elementem systemu gromadzenia wody opadowej są filtry. Dzięki nim do zbiorników na deszczówkę trafia wyłącznie ciecz oczyszczona, pozbawiona szkodliwych cząstek stałych i substancji mogących wpływać negatywnie na przykład na podlewane rośliny bądź karoserię mytych samochodów. Tego rodzaju akcesoria mogą być wykorzystywane zarówno w naziemnych, jak i podziemnych konstrukcjach i bez problemu można je dopasować do rurociągów o rozmaitych formach oraz rozmiarach. Takie elementy skutecznie filtrują wodę, zatrzymując większe cząstki. Dzięki temu do użytkowania trafia odpowiednio oczyszczona woda.

Rozsączanie deszczówki – dlaczego jest ważne?

Warto przypomnieć, że jedną z dostępnych możliwości zagospodarowania wody deszczowej jest jej wykorzystanie do nawadniania gruntu. Także w tym przypadku sprawdzają się nowoczesne rozwiązania, takie jak rozsączanie. Ważny jest jeszcze inny aspekt. Dzięki odpowiednio zastosowanym elementom można się pozbyć nadmiaru zgromadzonej wody, na przykład po obfitych opadach. Co może służyć do rozsączania? Tunele, studnie czy skrzynki, które akumulują wodę, a dzięki systemowi drenażu rozprowadzają ją do gruntu, na przykład w przydomowym ogródku. Można je dobrać do zróżnicowanych potrzeb i oczekiwań, co pozwala na zastosowanie w rozmaitych obiektach.

Wymienione elementy rozsączające mogą być montowane i wykorzystywane autonomicznie bądź jako część systemu gromadzenia deszczówki. Oznacza to, że połączenie z innowacyjnymi zbiornikami retencyjnymi nie stanowi problemu. W zależności od wymagań można zdecydować się na konkretny produkt.

Warto wiedzieć, że istnieją także inne nowoczesne akcesoria, które ułatwiają oraz optymalizują wykorzystywanie systemu gromadzenia deszczówki. Wśród nich można wymienić tak zwane zbieracze, które wpływają na skuteczne pobieranie, a następnie transportowanie wody do zbiornika. Dzięki zastosowanym zaworom umożliwiają także zatrzymanie przepływu, co przydaje się na przykład zimą.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RELATED

Posts