23

paź

Dofinansowanie „Łap deszczówkę” Lublin 2022

Złap deszczówkę” – Lublin 2022

Podlewanie ogrodu własną wodą Dofinansowanie Łap deszczówkę Lublin 2022

Urząd Miasta Lublina od 7 marca przyjmuje wnioski na dotację do deszczówki 2022. W tym roku miasto przeznaczyło 150 000zł. na montaż lub odnowienie systemów małej retencji. W ramach programu beneficjent może otrzymać zwrot 70% poniesionych kosztów kwalifikowanych ale jednak nie więcej niż 5000zł. Wnioski będą rozpatrywane według kolejności zgłoszeń aż do wyczerpania przeznaczonego limitu. Ostateczny termin przyjmowania wniosków upływa 8 kwietnia 2022r.

Kto może ubiegać się o dotację?

Wniosek mogą złożyć jedynie mieszkańcy Lublina, zaś teren objęty inwestycją nie może być miejscem prowadzenia działalności gospodarczej. Należy pamiętać, że poniesione wydatki przed złożeniem wniosku nie są objęte dofinansowaniem.

Dofinansowanie obejmuje:
Dotacja może być udzielona wyłącznie na wykonanie systemów zagospodarowania wody opadowej a dokładnie koszty zakupu i montażu niezbędnych elementów wchodzący w skład zestawu do gromadzenia i wykorzystywania deszczówki w miejscu jej powstania oraz kosztów modernizacji istniejącego już systemu w celu jego usprawnieniu.

Zwracamy szczególną uwagę, że dofinansowanie nie jest przyznawane na zakup oraz montaż zbiorników, których posadowienie wymaga pozwolenia na budowę lub zgłoszenia. Zgodnie z obowiązującym polskim prawem podziemne zbiorniki do 10m3 wymagają jedynie zgłoszenia a większe pozwolenia. Oznacz to, że wnioski o dofinansowanie można składać tylko na naziemne zbiorniki do gromadzenia deszczówki. Wniosek oprócz danych wnioskodawcy lub pełnomocnika powinien zawierać charakterystykę planowanej inwestycji. Także powinniśmy uwzględnić opis powierzchni, z których woda deszczowa będzie gromadzona oraz sposób w jaki będziemy ją wykorzystywać, nasadzone rośliny, parametry techniczne, itp.

Kup zbiornik naziemny od sprawdzonego dostawcy

W ofercie sklepu HYDROMIL znajduje się wiele zbiorników naziemnych o różnych kształtach i pojemnościach od 50L do nawet 15000L. Jednak największym zainteresowaniem cieszy się zbiornik Grande o pojemności 1000L i 2000L występujący w kolorze granitowym, piaskowym oraz czarny granit. Jest to zbiornik, który bardzo łatwo można zamontować oraz całkiem przyzwoicie prezentuje się w ogrodzie. Dużym atutem zbiorników naziemnych Grande na deszczówkę jest możliwość podłączenia pompy zanurzeniowej lub powierzchniowej by móc jeszcze lepiej nawadniać nasz ogród.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy chętnie pomogą przy wyborze najbardziej optymalnej pojemności zbiornika dla Państwa, tak aby naziemny zestaw do gromadzenia i wykorzystywania wody opadowej spełniał wszystkie Państwa potrzeby.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RELATED

Posts