23

paź

Czy zbiorniki tworzywowe na deszczówkę to dobry wybór?

Budowa plastikowego pojemnika na wodę deszczową

Zbiorniki tworzywowe (polietylenowe) są wytworzone z wysokiej gęstości polietylenu metodą formowania rotacyjnego dzięki czemu nie posiadają żadnych łączeń ani spawów dając 100% szczelność. Konstrukcja zbiorników tworzywowych jest bardzo wytrzymała dzięki czemu pojemniki można montować w każdych warunkach gruntowo-wodnych. Należy szczególną uwagę zwrócić aby zbiornik montowany był zgodnie z instrukcją montażu od producenta. Wiadomo, że jak pojemnik będzie prawidłowy zamontowany to zbiornik i wytrzyma 100 lat, ponieważ taka jest żywotność polietylenu w ziemi. Producenci pewni swoich produktów udzielają 35 lat gwarancji. W porównaniu do zbiorników betonowych jest to bardzo długi okres, których gwarancja wynosi zaledwie 2-3 lata.

Tworzywowy zbiornik na deszczówkę – co zyskujemy?

Decydując się na zbiornik wykonany z polietylenu jesteśmy pewni, że zakupiony produkt będzie służył na lata. Nie musimy się martwić, że pojemnik po kilku latach zacznie przeciekać a my będziemy zmuszeni ponosić dodatkowe koszty aby usprawnić instalację. Dodatkowo w okresie zimowym zgromadzona woda w zbiorniku nie będzie w żaden sposób wchodzić w reakcję ze zbiornikiem gdzie w przypadku zbiornika betonowego po dłuższym czasie pojawia się ryzyko rozszczelnienia pojemnika. Niestety zakup zbiornika tworzywowego w porównaniu z betonowym jest nieco wyższy jednak jest to instalacja, która w krótkim czasie się zwróci. Dlatego warto zastanowić się nad rozwiązaniem instalacji zbiornika tworzywowego.

Zalety zbiorników polietylenowych:

- okres gwarancji 10-35 lat
- lekka i trwała konstrukcja
- niski koszt transportu
- łatwy i szybki montaż
- możliwość montażu w każdych warunkach gruntowo-wodnych
- długa żywotność materiału
- nie reagują z wodą i innymi cieczami


Postaw na zbiorniki tworzywowe wysokiej jakości!

Inwestując w zbiornik do gromadzenia wody opadowej wykonanego z tworzywa zyskujesz instalację na wiele lat. Na rynku dostępne są dwa rodzaje pojemników plastikowych: naziemne i podziemne. Montaż zbiorników naziemnych jest bardzo prosty i szybki a co ważniejsze nie wymaga ingerencji w zadbany teren wokół domu. Natomiast montaż zbiornika podziemnego jest większym przedsięwzięciem, ale idealnie sprawdzi się przy instalacji pojemników o większej pojemności. Decydując się na pojemnik naziemny mamy do wyboru pojemność od 50L do 15000L. Natomiast jeśli jesteśmy zainteresowani posadowieniem zbiornika podziemnego tu mamy do wyboru pojemność od 1000L do nawet 75000L. Dzięki dużej różnorodności pojemności oraz kształtu pojemników zbiorniki polietylenowe są chętnie montowane w ogrodach na terenie całego kraju.

Kompletne zestawy ze zbiornikami podziemnymi i naziemnymi do gromadzenia deszczówki znajdziesz w ofercie sklepu internetowego HYDROMIL. Nasi doradcy dobiorą odpowiednią pojemność zbiornika oraz niezbędne oprzyrządowanie aby instalacja spełniała wszystkie Państwa oczekiwania.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RELATED

Posts