• -10%
Zestaw domowo-ogrodowy ECO ze zbiornikiem BlueLine II

Zestaw domowo-ogrodowy ECO ze zbiornikiem BlueLine II

15 549,00 zł

2022-05-05

Zaoszczędź 10%
13 994,10 zł
Brutto
11 377,32 zł netto
Najniższa cena przez ostatnie 30 dni: 14771.55 zł

Gotowy zestaw do gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej w gospodarstwie domowym oraz do podlewania ogródka.

Zestawy występują ze zbiornikami Blueline o pojemnościach [Litry]: 5200, 7600, 10000

W skład zestawu wchodzi: zbiornik, rura wznosząca VS60 z pokrywą Top Cover, centrala MPI, pompa Top Multi-Evo 2, uszczelka, filtr OPTI, przedłużka do filtra OPTI, pływający kosz ssawny 1 1/4'', filtr domowy do wody 1''

Elementy montażowe/ połączeniowe takie jak rury, kształtki, złączki itp. nie wchodzą w zakres dostawy zestawu. Powyższe artykuły należy zakupić osobno. Zestaw zawiera tylko produkty wskazane w opisie.  

Pojemność zbiornika
Ilość

W magazynie

ZWDE0008
  NAJLEPSZE CENY

Staramy się, aby za najlepszą jakością towarów stała najniższa cena. Jesteśmy otwarci na negocjacje

  WYSYŁKA

Wysyłka towarów zawsze na czas renomowanymi firmami kurierskimi.

  PŁATNOŚĆ

Możliwość zapłaty poprzez: przelew tradycyjny, za pobraniem, przelewy24, płatność kartą

Gotowy zestaw do magazynowania i wykorzystywania wody opadowej do podlewania ogrodu oraz wewnątrz budynku 

System domowo- ogrodowy ECO charakteryzuje się dużym zakresem pojemności zbiornika do wyboru od 5200L aż do 10000L. W komplecie otrzymujemy zbiornik cylindryczny BlueLine II o wybranej pojemności, centralę MPI, rurę wznoszącą VS60, pokrywę TopCover, uszczelkę, filtr OPTI, filtr domowy do wody oraz pływający kosz ssawny. Wszystkie powyższe komponenty tworzą w pełni wystarczalny system do zagospodarowania deszczówki. Zgromadzoną wodę opadową możemy wykorzystać między innymi do podlewania ogrodu, mycia samochodu czy spłukiwania podjazdu jak i do spłukiwania toalet oraz prania. Jest to inwestycja na lata, która w krótkim czasie się zwraca a my jesteśmy niezależni od wody wodociągowej dodatkowo obniżając rachunki za wodę. 

Jak wygląda system domowo- ogrodowy Eco ze zbiornikiem BlueLine II w praktyce? 

Podczas deszczu woda spływa z dachu rynnami łącząc się w jeden wspólny punkt, z którego wprowadzamy główną rurę do naszego zbiornika. Woda spływająca z dachu budynku przepływa przez podziemny filtr OPTI, który wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia typu liście, igły. Natomiast w górnej części zbiornika montuje się rurę wznoszącą z pokrywą. Rura wznosząca służy do głębszego posadowienia zbiornika w gruncie. Istotnym elementem, który wchodzi w skład zestawu jest Centrala deszczowa MPI, która w przypadku braku wody deszczowej w zbiorniku umożliwia automatyczne wykorzystanie wody wodociągowej. Praca elektrozaworu sterowana jest za pomocą wyłącznika pływakowego znajdującego się w zbiorniku wody deszczowej. Woda z sieci dostarczana jest bezpośrednio do zbiornika przez swobodną przerwę powietrzną zgodnie z normą PN-EN 1717. Dzięki czemu dopływ wody do toalet, pralki i nawadnia ogrodu będzie trwały i nieprzerywalny. Centralę należy zainstalować wewnątrz budynku np. w piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym. 
Proponowany zestaw domowo-ogrodowy to kompletne rozwiązanie renomowanych firm zagranicznych i polskich, który spełnia oczekiwania każdego zainteresowanego zakupem powyższego systemu.  

W skład zestawu wchodzi:

  • Zbiornik BlueLine II (należy wybrać odpowiednią pojemność zbiornika)
  • Centrala MPI
  • Rura wznosząca VS60
  • Pokrywa Top Cover
  • Uszczelka
  • Filtr OPTI
  • Przedłużka do filtra OPTI
  • Pompa Top Multi-Evo 2
  • Pływający kosz ssawny 1 1/4''
  • Filtr domowy do wody 1''

Pokrywa i nadbudowa

Pokrywa została wytworzona z trwałego polietylenu, która idealnie nadaje się dla ruchu pieszego w ogrodzie. Dodatkowo wyposażona w zabezpieczenie przed dziećmi. Średnica nadbudowy wynosi 600 mm natomiast wysokość 60 cm. 

Filtr wody opadowej

Filtr OPTI z nadstawką o wysokości 70 cm instaluje się bezpośrednio przed zbiornikiem. Zadaniem filtra jest dokładne oczyszczenie wody spływającej z dachu z cząstek stałych np. liści. Takie działanie ochroni pompę przed zapchaniem i uszkodzeniem. Filtr OPTI idealnie sprawdzi się w ogrodach jak i systemach rozsączających. 

Filtr domowy do wody 1''  

Filtr montowany za centralą deszczową o średnicy 1", który służy do oczyszczania wody opadowej z mikro zanieczyszczeń.

Centrala deszczowa MPI

Centrala deszczowa w pierwszej kolejności wykorzystuje wodę deszczową zmagazynowaną w zbiornikach na deszczówkę a w przypadku braku wody opadowej automatycznie przełącza się na wodę wodociągową dzięki czemu dostęp do wody jest ciągły i nieprzerywalny. Centrala deszczowa spełnia wszystkie europejskie normy, posiada przerwę powietrzną zabezpieczającą przed mieszaniem się wód deszczowych i wodociągowych- tym samym nie dochodzi do skażenia obu mediów. 

Pływający kosz ssawny

Pływający kosz ssawny służy poboru wody z najczystszej wody z głębokości około 30 cm od powierzchni lustra wody. W konsekwencji mamy gwarancję, że pobierana woda będzie czysta i nie spowoduje uszkodzenia pompy.  

Największe zalety zbiorników BlueLine II:

- Ekologiczny polietylen- 100% recykling
- Brak szwów, połączeń, zgrzewów = 100% wodoszczelność
- Niewielki ciężar, prosty montaż
- Łatwe zasypywanie i zagęszczanie piaskiem, żwirem lub urobkiem z wykopu
- Możliwość najazdu ciężarówką (klasa obciążenia SLW 30)
- Możliwość posadowienia w wodzie gruntowej do 1/3 wysokości zbiornika
- Możliwość przykrycia gruntem do 1,5 m
- Niemiecka jakość
- 25 lat gwarancji !

Dane techniczne zbiorników BlueLine II:

pojemność [L]

długość [m]

szerokość [m]

wysokość z nadbudową[m]

waga [kg]

5200

2,40

2,01

2,25

160

7600

2,77

2,31

2,33

220

10000

3,40

2,31

2,33

340

ZWDE0008

Brak opinii.

Inne produkty z tej kategorii

(16 w tej samej kategorii)