Systemy zagospodarowania wody opadowej

Opublikowane przez: zbiornikinadeszczowke.com W: Porady : Komentarz: 0 favorite Odsłony: 235

Globalne zmiany klimatu, których doświadczamy od wielu lat powodują coraz częstsze występowanie ulewnych deszczy oraz fal upałów w naszej strefie klimatycznej. Nie bez znaczenia jest rozwijająca się urbanizacja, która wpływa negatywnie na betonowanie wolnych przestrzeni w konsekwencji czego woda opadowa w naturalny sposób nie może wnikać w glebę. Intensywne opady często powodują liczne, lokalne podtopienia wskutek przekroczenia przepustowości kanalizacji deszczowej. Dlatego też tak ważne jest wprowadzanie efektywniejszego zarządzania wodą opadową instalując systemy odwadniające.

Odpowiednio zaprojektowany i wykonany system do gromadzenia wody deszczowej będzie bezproblemowo pracować przez wiele lat dostarczając wodę o wysokiej jakości do większości zastosowań domowych. Ze względu na sposób magazynowania oraz wykorzystywania deszczówki wyróżniamy dwa rodzaje systemów ze zbiornikiem podziemnym:

system zagospodarowania wody opadowej

Systemy ogrodowe zagospodarowania wody deszczowej

W tego rodzaju systemach zgromadzoną wodę opadową wykorzystujemy do podlewania terenów zielonych w ogrodzie. Ponadto możemy również użyć do zmywania powierzchni zewnętrznych jak. np. tarasów podjazdów jak i umyć samochód. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest połączenie ich z systemem automatycznego nawadniania wykorzystując między innymi zraszacze wynurzane.

Domowo- ogrodowe systemy zagospodarowania wody opadowej

W tych systemach zmagazynowaną deszczówkę wykorzystujemy wewnątrz budynku. Między innymi do spłukiwania toalet i pralki. Woda dzięki temu , że jest bardziej miękka od wody wodociągowej podczas prania używamy mniejszą ilość proszku. Idealnie taki system również sprawdzi się w budynkach przemysłowych czy hotelach. Oczywiście system również może być wykorzystywany do podlewania trawników wokół budynku jak i połączony z układem nawadniania automatycznego. Niewątpliwą zaletą systemów domowo ogrodowych jest ta sama zasada działania w domach jednorodzinnych jak i w większych obiektach.

W skład zestawu ogrodowego standardowo wchodzi: zbiornik o odpowiedniej pojemności, nadbudowa, filtr koszowy, skrzynka z poborem oraz pompa. W celu chęci podlewania systemem zraszającym warto dokupić zestaw napełniający, który w razie braku wody w zbiorniku pobierze wodę wodociągową. Natomiast w systemach domowo-ogrodowych bardzo istotnym elementem jest centrala deszczowa, która w pierwszej kolejności wykorzystuje wodę deszczową zgromadzoną w zbiorniku, w przypadku gdy zabraknie wody w zbiorniku na deszczówkę automatycznie przełącza się na wodę wodociągową. Dopływ wody do toalet, pralek i nawadniania ogrodu będzie trwały i nieprzerywalny.

Na rynku dostępne są zbiorniki podziemne o konstrukcji płaskiej jak i cylindrycznej o szerokim wachlarzu pojemności od 1000L do nawet 75000L. Należy pamiętać że wybierając zbiornik należy zwrócić uwagę na występujące warunki gruntowo-wodne na terenie planowanej inwestycji i zawsze montować pojemnik zgodnie z instrukcją od producenta. Ponadto pomp do nawadnia ogrodu oraz central deszczowych również nie brakuje. Dzięki tak dużej wielorożności dostępnych produktów każdy ma możliwość stworzyć zestaw ogrodowy lub domowy - ogrodowy dopasowany do swoich potrzeb.
W celu doboru optymalnego systemu zachęcamy do kontaktu z naszym specjalistą, który dobierze odpowiedni system, który będzie spełniał wszystkie państwa oczekiwania.


SPRAWDŹ ZBIORNIKI PODZIEMNE NA DESZCZÓWKĘ W NASZEJ OFERCIE

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień