Separator substancji ropopochodnych – co to jest? Jak działa?

Opublikowane przez: Zbiornikinadeszczowke.com W: Porady : Komentarz: 0 favorite Odsłony: 70

Oczyszczanie wód opadowych – separatory substancji ropopochodnych

Instalacja do gromadzenia wody opadowej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Znaczący wpływ na to ma ciągłe rosnące ceny za wodę oraz możliwość oszczędzania wody dbając o środowisko. Chcąc zgromadzić większą ilość wody w zbiorniku chcielibyśmy zbierać deszczówkę również z podjazdu do garażu lub powierzchni parkingowych. Taka woda jest zanieczyszczona i żeby wprowadzić ją do zbiornika na instalacji należy zamontować separator.

Oczyszczanie wód opadowych – separatory substancji ropopochodnych

Co to jest separator substancji ropopochodnych i jak działa?

Separator substancji ropopochodnych jest urządzeniem, które służy do podczyszczenia wody opadowej w celu oddzielenia zanieczyszczeń węglowodorów z powierzchni parkingowych lub podjazdów przed odprowadzeniem deszczówki do zbiornika.

Zasada działania separatora jest bardzo prosta. Opiera się na zasadzie grawitacji oraz różnicy gęstości wody i tłuszczu. W separatorze ciężkie osady osiadają na dnie, podczas gdy lżejsze, takie jak olej, wypływają na powierzchnię.

Budowa separatora substancji ropopochodnych

Oferowane separatory zintegrowane są z osadnikiem (piaskowaniem) i wyposażone są w filtr z wkładem koalescencyjnym. Wykonane zostały z polietylenu o wysokiej jakości metodą formowania rotacyjnego dzięki czemu zbiornik jest trwały i szczelny na długie lata. Należy pamiętać, że każdy separator musi posiadać urządzenie zabezpieczające, które w sposób automatyczny odcinają odpływ ścieków z separatora. Uruchomienie automatycznego zamknięcia informuje jednocześnie o bezwzględnej konieczności opróżnienia separatora z substancji olejowych.

Rodzaje separatorów substancji ropopochodnych

Zgodnie z obowiązującą normą ze względu na klasę oczyszczania wyróżniamy różne modele separatorów: klasę I i II.

Klasa I, do której należą separatory z wkładem koalescencyjnym lub lamelowym gwarantują osiągnięcie stężenia substancji na poziomie niższym niż 5 mg/l.
Z kolei poziom II to urządzenia oczyszczające za pomocą procesu sedymentacji i flotacji osiągające stężenie substancji ropopochodnych niższe niż 100 mg/l.
Należy pamiętać, że separator może być wyposażony w osadnik, w którym ma miejsce efektywne oczyszczanie zanieczyszczeń w postaci piasku, kamieni czy żwiru a także w komorę pomp. Umożliwiają one przepompowywanie substancji do miejsca oczyszczania. Na rynku można także spotkać separatory wyposażone w by-pass, który daje możliwość ominięcie przez wodę separatora przy np. zbyt dużych opadach.

Zamów separator od sprawdzonej firmy!

W naszej ofercie proponowane separatory spełniają wszystkie normy i atesty pozwalające na instalację na terenie kraju. W celu doboru odpowiedniego separatora zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą aby zakupiony produkt spełniał wszystkie Państwa oczekiwania.

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień