Jak podłączyć zbiornik na deszczówkę do rynny?

Opublikowane przez: Zbiornikinadeszczowke.com W: Porady : Komentarz: 0 favorite Odsłony: 3546

Instalacje do zbierania deszczówki z każdym rokiem zyskują na znaczeniu. Sprzyja temu nie tylko pogarszająca się sytuacja hydrologiczna, ale także rosnące ceny wody. Do tego inwestycja w taki system nie jest dziś kosztowna, a ma istotny wpływ na ochronę środowiska. Właściciele domów jednorodzinnych często decydują się na zakup niewielkiego zbiornika naziemnego. Zgromadzona w nim deszczówka w zupełności wystarczy do podlewania małego ogrodu. Co więcej, może on mieć charakter ozdobny, a jego montaż jest bardzo prosty – sprawdź już teraz, jak podłączyć go do rynny!

Zbiornik na deszczówkę podłączony do rynny

Naziemny zbiornik na deszczówkę – gdzie sprawdza się najlepiej?

Duży zbiornik podziemny przydaje się tam, gdzie zgromadzona w nim woda jest wykorzystywana bezpośrednio w budynku. Do podlewania małego ogródka w zupełności wystarczy jego mniejsza wersja, którą ustawia się w okolicach rynny. Jest niedrogi, a do tego nie trzeba przygotowywać dla niego wykopu i budować skomplikowanej instalacji.

Co bardzo ważne, pojemniki takie są dostępne w ozdobnych wersjach – znajdziesz je m.in. ofercie naszego sklepu HYDROMIL. Mogą imitować np. beczkę, pień drzewa, donicę czy mieć fantazyjną formę, dodającą uroku przestrzeni, w której się znajdują. Dużą zaletą jest możliwość wyboru spośród wielu pojemności. Zbiornik może mieścić od 250 l do nawet 2000 litrów wody. Ułatwia to dopasowanie go do potrzeb, jak i dostępnej w ogrodzie przestrzeni na jego ustawienie.

Jak podłączyć zbiornik na deszczówkę do rynny?

Jeśli zdecydujesz się na zakup takiego zbiornika naziemnego w dobrym sklepie, otrzymasz komplet elementów montażowych. Na początku przemyśl miejsce, w którym go ustawisz. Powinien znajdować się w miarę blisko rury spustowej od rynny.

Zwróć również uwagę na to, gdzie jest zamontowany kran spustowy do wody. Zadbaj o to, aby był do niego dobry dostęp. Ponieważ zawsze znajduje się on nisko, możesz ustawić pojemnik na stabilnym podwyższeniu. W dalszej kolejności powinieneś:

  • ustawić zbiornik na swoim miejscu i zaznaczyć na rynnie (rurze spustwej) punkt montażu zbieracza wody (jeśli nie ma go w zestawie, musisz go wcześniej dokupić), tak, żeby z delikatnym spadkiem woda wpływała do zbiornika
  • Wywiercić otwór w górnej części zbiornika i zamontować w nim przejście szczelne. Tym otworem deszczówka będzie wpływała do zbiornika
  • zamontować zbieracz wody (polecamy akcesoria z filtrem zatrzymującym liście i inne większe zanieczyszczenia),
  • Połączyć zbieracz z przepustem szczelnym wężem elastycznym.

Na tym kończy się montaż. Gdy pojemnik nie stoi bezpośrednio na ziemi lub utwardzonym podłożu upewnij się, że jest stabilnie usadowiony. Jeśli obawiasz się samodzielnego podłączenia zbiornika na deszczówkę do rynny, zawsze możesz skorzystać z pomocy fachowców. Usługa na pewno nie będzie kosztowna.

Pamiętaj, aby spuszczać wodę przed zimą!

Na koniec ważna uwaga. Pamiętaj, aby przed nadejściem pierwszych mrozów pozbyć się całej zgromadzonej wody. Kranik wkręcony w zbiornik nigdy nie znajduje się w jego najniższym punkcie. Z tego powodu zawsze pozostaje w nim trochę deszczówki, która zamarzając, może uszkodzić pojemnik. Na jego dnie na pewno znajdziesz specjalny otwór do jej spuszczenia.

Zamów zbiornik na deszczówkę i zadbaj o przyrodę!

Wiesz już, że podłączenie zbiornika na deszczówkę do rynny nie jest skomplikowanym zadaniem. Inwestując  w niego, zadbasz o przyrodę i obniżysz rachunki za wodę wykorzystywaną do podlewania ogrodu. Gotowe zestawy możesz zamówić w naszym sklepie internetowym HYDROMIL. Sprzedajemy najlepsze produkty tego typu, estetycznie wykonane z wysokiej jakości materiałów. Mamy również wiele przydatnych akcesoriów do zbudowania instalacji zbierającej wodę opadową. Sprawdź naszą ofertę już dziś!

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień