Dotacje na zagospodarowanie deszczówki - Jak otrzymać dotację za program beczka plus i złap deszcz

Deficyt wody w Polsce to problem, który niestety z każdym rokiem przybiera na sile. Niektóre regiony kraju już doświadczały zakazów podlewania terenów zielonych. Na szczęście można zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska. Rozwiązaniem są przydomowe systemy do zagospodarowania deszczówki. Czy wiesz, że mieszkańcy Wrocławia mogą skorzystać z dotacji „Złap Deszcz” na inwestycję w taką instalację? Sprawdź już teraz, jak ją otrzymać!
Skąd bierze się problem niskiego stanu wód w polskich rzekach?
Ostatniego roku Wisła na wysokości Warszawy odsłoniła kilka ciekawych, zabytkowych obiektów. To gratka dla miłośników historii, ale jednocześnie niepokojąca informacja dla hydrologów. Stan wód w tej rzece notuje rekordowo niskie poziomy i niestety sytuacja wygląda podobnie w prawie całym kraju.
Wbrew pozorom nie jest to efekt, tylko i wyłącznie bardzo suchego lata oraz praktycznie bezśnieżnej zimy. Jak pokazują różne statystyki, ilość opadów na obszarze Polski utrzymuje się na w miarę równym poziomie. Niestety zmienił się sam charakter deszczu. Nasz kraj coraz częściej nawiedzają gwałtowne zjawiska atmosferyczne, w tym przede wszystkim potężne ulewy. W czasie tylko jednej z nich może spaść więcej deszczu, niż przewiduje miesięczna norma dla regionu!
Takie oberwanie chmury, zamiast nawadniać, powoduje tylko lokalne podtopienia. Woda spływa potokami do większych rzek i szybko płynie do morza. Tak rodzi się deficyt, który pogłębia intensywne „betonowanie” miast i regulowanie rzek.
Zbieranie deszczówki to najlepsza odpowiedź na deficyt wody
Zbieranie deszczówki to obecnie świetny sposób na radzenie sobie z kryzysem deficytu wodnego w Polsce. Nie nadaje się do picia, ale z powodzeniem wykorzystasz ją m.in. do:
- podlewania ogrodu,
- mycia samochodu,
- prania czy spłukiwania toalety po przefiltrowaniu wody.
Nowoczesne systemy do gospodarowania deszczówką są niezawodne i proste w montażu. Nie są one także kosztowne, a do tego dziś możesz korzystać z wielu programów wsparcia finansowego na taką inwestycję. To m.in. dotacje „Złap Deszcz” przygotowane przez lokalne władze Wrocławia.
Jak otrzymać dotację na zagospodarowanie deszczówki?
Program, potocznie nazywany przez wrocławian dotacją „Beczka Plus”, cieszy się z dużym zainteresowaniem. Wniosków było tak wiele, że władze miasta musiały zwiększyć budżet na 2019 rok z 80 do aż 250 tysięcy złotych.
Dotacje te są bardzo atrakcyjne, gdyż zakładają pokrycie nawet 80% kosztów montażu instalacji zbierającej deszczówkę. Jednak pamiętaj, że maksymalna kwota wsparcia nie może przekroczyć 5 tysięcy złotych na jedno gospodarstwo domowe.
Jak otrzymać dotację na zagospodarowanie wody opadowej?
Wystarczy zajrzeć na stronę internetową wrocławskiego Biura Wody i Energii. Tam znajdują się wszystkie niezbędne formularze oraz oświadczenia. Dokumenty te musisz wydrukować, wypełnić, a następnie złożyć w lokalnym urzędzie. Jeśli planujesz taką inwestycję, nie zwlekaj. Wnioski są rozpatrywane zgodnie z kolejnością ich składania. Zainteresowanie jest tak duże, że przeznaczony na program „Beczka Plus” budżet szybko się kończy.
Dzięki dotacji instalacja do zagospodarowania deszczówki może być bardzo tania!
Gromadząc wodę opadową, przyczyniasz się do ochrony środowiska i zabezpieczasz na wypadek długo utrzymującej się suszy. Jeśli jesteś mieszkańcem Wrocławia i chcesz skorzystać z dotacji „Złap Deszcz” zgłoś się do nas. W HYDROMIL sprzedajemy niezawodne, wydajne i bardzo nowoczesne instalacje. Zamawiając, np. zestaw STANDARD ze zbiornikiem BlueLine II otrzymasz maksymalnie wsparcie – 5000 zł. W efekcie ta przykładowa inwestycja będzie Cię kosztować niecałe 1400 zł!
W tej samej kategorii
- Oszczędzaj wodę deszczową – jaki zbiornik na deszczówkę wybrać do domu jednorodzinnego?
- Beczki na deszczówkę – Praktyczne i estetyczne, czyli idealne Twojego ogrodu
- Separator tłuszczu – co to jest i dlaczego jest niezbędny?
- Przydomowa oczyszczalnia ścieków – oszczędność, wygoda i ekologia w jednym
- „Lubońskie Skarbonki Deszczowe” – Luboń koło Poznania łapie deszcz
Komentarze
Brak komentarzy!
Zostaw komentarz