Dotacja Sosnowiec „Po(d)lej deszczem 2022”

Opublikowane przez: zbiornikinadeszczowke.com W: Porady : Komentarz: 0 favorite Odsłony: 320

Program dofinansowania do deszczówki „Po(d)lej deszczem” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Sosnowca. Władze Miasta Sosnowiec po raz kolejny uruchomiły lokalny program dofinansowania do małej retencji. Przewidywany budżet wynosi 100 tys. zł. Dzięki takim działaniom władz świadomość ekologiczna mieszkańców z każdą kolejną edycją programu wzrasta a oferowana pomoc finansowa zachęca do magazynowania i wykorzystywania wody opadowej.

dotacje do deszczówki zbiornik naziemny studnia ogród deszczowy mulda chłonna

Termin i miejsce składania wniosków.

Wnioski należy składać w terminie od 1 marca 2022 do 30 czerwca 2022 w Wydziale Ekologii i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Sosnowcu lub drogą mailową na adres środowisko@um.sosnowiec.pl przed rozpoczęciem prac. Dotacja nie przysługuje na inwestycje już zrealizowane.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Program skierowany jest tylko do osób fizycznych. Oznacza to, że wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe nie mogą ubiegać się dopłatę.

Wysokość otrzymania dotacji.

Wysokość zwrotu wynosi maksymalnie do 80% poniesionych kosztów ale nie więcej niż
4000 zł. Instalację należy wykonać w terminie od podpisania umowy do 30 listopada 2022.

Dotacja przysługuje między innymi na budowę:

Kup system do gromadzenia i zagospodarowania deszczówki z pomocą specjalistów

Na stronie naszego sklepu można znaleźć w pełni wystarczalne systemy do magazynowania wody opadowej zarówno ze zbiornikami podziemnymi jak i naziemnymi o różnej pojemności i konstrukcji. Nasi specjaliści chętnie pomogą dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie zagospodarowania deszczówki w ogrodzie tak aby spełniało wszystkie oczekiwania.


Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień