Dotacja Moja Woda - Jak skorzystać z dofinansowania w 2022r.

Opublikowane przez: Zbiornikinadeszczowke.com W: Porady : Komentarz: 0 favorite Odsłony: 217

Program priorytetowy Moja Woda cieszy się niezwykle dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców całego kraju. Okres kwalifikowalności kosztów trwa od 1.06.2020r. do 30.06.2024r., ale inwestycja nie może zostać zakończona przed wpłynięciem wniosku w wersji papierowej do Funduszu. W marcu roku 2021r. ruszyła druga edycja naborów wniosków, która zakończyła się 10 czerwca bieżącego roku. W tym roku rozdysponowano kwotę 100 000 000zł. Dofinansowanie można otrzymać w wysokości do 80% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 5000zł. Do kosztów kwalifikowanych zalicza się: zakup, montaż, budowa oraz uruchomienie instalacji. Przy czym zgodnie z regulaminem programu należy spełnić warunki: minimalna łączna pojemność zbiornika/zbiorników wynosi 2000L oraz minimalna wartość zakupu zadania opiewa na 2000zł.

Dotacja Moja Woda Zbiorniki na Deszczówkę

Z całą pewnością program Moja Woda odniósł sukces biorąc pod uwagę jak dużym zainteresowaniem cieszyło się dofinansowanie w dwóch poprzednich edycjach. Zgodnie z okresem trwania programu do 2024r. prawdopodobnie program będzie miał swoją kontynuację w roku następnym. Jednak na oficjalną informację NFOŚiGW dotyczącą otwarcia naboru wniosków oraz wielkości budżetu musimy nieco poczekać.

Zamów zbiornik już dziś i skorzystaj z dotacji w 2022r.

Nabór wniosków zakończył się o dofinansowanie na instalację systemu do magazynowania i gospodarowania wodą opadową. Jednocześnie przegapiliśmy termin składania wniosków? Nic straconego! Zgodnie z regulaminem rządowego programu Moja Woda zakupione produkty od 1 lipca 2020 r. podlegają dofinansowaniu! Zwracamy uwagę, że jeśli regulamin nie ulegnie zmianom to zbiorniki na wodę deszczową wraz oprzyrządowaniem do systemu są uznane jako koszty kwalifikowane.

Jednym z warunków jaki trzeba spełnić aby otrzymać dotację jest fakt, że inwestycja nie może zostać zakończona przed podpisaniem umowy na dofinansowanie pomiędzy Beneficjentem a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dlatego też najlepiej kontynuować zakup zbiorników oraz elementów instalacyjnych z uwzględnieniem zapisu o czasie zakończenia przedsięwzięcia bez zbędnego pośpiechu.
Przy czym bardzo istotne jest aby zachować wszelkie dowody zakupu: faktury, paragony czy rachunki za zakupione produkty składające się nasz system do gromadzenia i wykorzystywania wody opadowej. W przypadku rozliczenia się beneficjent jest zobowiązany do przedstawiania oryginałów dokumentów oraz dokumentacji fotograficznej.

Dlaczego warto zakupić system do gromadzenia i wykorzystywania wody opadowej już teraz?

Głównym argumentem przemawiającym za zakupem zestawu do gromadzenia deszczówki jest fakt wciąż rosnących cen, które nakręcają inflację. W najbliższym czasie przewidywane są stałe wzrosty inflacji, która nie wiadomo kiedy się zatrzyma. Dodatkowo nie tyle, że wzrasta cena surowców i półsurowców, z którego są produkowane zbiorniki to po prostu zaczyna go brakować na rynku. Producenci nie oglądając się za siebie pozyskują materiał do produkcji znacznie droższy co w konsekwencji przekłada się na ostateczne ceny pojemników tworzywowych. Dlatego też jeśli poważnie myślimy o gospodarowaniu wodą opadową jednocześnie chcąc aby inwestycja była jak najbardziej opłacalna i szybko się zwróciła warto teraz zainwestować i zamówić interesujący nas produkt. Tym sposobem zwiększymy prawdopodobieństwo otrzymania dofinansowania w roku 2022 ale również zaoszczędzimy pieniądze, których wartość spada.

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień