Czy filtry do wody pitnej pomogą oszczędzić pieniądze?

Opublikowane przez: Zbiornikinadeszczowke.com W: Porady : Komentarz: 0 favorite Odsłony: 440

Nie każdy dom jednorodzinny można podłączyć do miejskiej sieci wodociągowej. Z tego powodu bardzo dużą popularnością cieszą się przydomowe studnie czy instalacje na deszczówkę. Niestety taka woda zazwyczaj nie jest zdatna do picia. Pojawiają się w niej różne zanieczyszczenia – zarówno biologiczne, jak i fizyczne. Zmusza to do kupowania jej w butelkach, co jest nie tylko mało ekonomiczne, ale i niewygodne, gdyż trzeba ją wozić i nosić. Problem ten dotyczy również Ciebie? W takim razie wiedz, że jest alternatywa – inwestycja w filtry do wody pitnej. Sprawdź już teraz, dlaczego będzie ona opłacalna.

filtry do wody pitnej

Woda ze studni może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie

Jednym z głównych problemów osób korzystających z przydomowych studni jest mnóstwo zanieczyszczeń stałych znajdujących się w wodzie. Piasek, drobne kamyczki, a nawet drobinki rdzy wypłukiwane z instalacji. Wszystko to niekorzystnie wpływa nie tylko na jej wygląd, ale także smak oraz zapach. W skrajnych przypadkach jej wypicie może skutkować nawet nieprzyjemnymi dolegliwościami żołądkowymi.

Prostym rozwiązaniem tego problemu jest montaż specjalnych filtrów. Dobrze wykonane praktycznie w ogóle nie obniżają ciśnienia w instalacji. Dzięki odpowiedniej konstrukcji wprowadzają wodę w ruch wirowy. W efekcie zanieczyszczenia stałe są usuwane, a do instalacji trafia ona w fizycznie czystej, krystalicznej postaci.

Montaż filtrów do wody pitnej to oszczędność pieniędzy

Inwestując w takie urządzenie, możesz znacząco obniżyć koszty eksploatacji całej instalacji. Przede wszystkim uwalniasz się od konieczności ciągłego uzupełniania zapasów wody butelkowanej. Ta dobrej jakości nie jest tania, a i trzeba ją jakoś przetransportować. W przypadku dużych butli problematyczne staje się również jej użytkowanie. Są one ciężkie i np. osoby starsze mogą mieć kłopot z przelewaniem płynu do różnych naczyń.

Filtry te mają jeszcze jedną zaletę – ich montaż sprzyja ochronie środowiska. Ograniczasz bowiem zużycie plastiku, w którym normalnie kupowałbyś wodę pitną, a więc odciążasz naszą planetę!

Filtry do wody pitnej – gdzie znajdują zastosowanie?

Te proste w swej budowie, ale bardzo skuteczne urządzenia mechaniczne, mają szerokie zastosowanie. Filtrów tych używa się między innymi w instalacjach:

  • wodociągowych do usuwania zanieczyszczeń wypłukiwanych z rur,
  • wody opadowej (deszczowej),
  • bazujących na przydomowych studniach.

Urządzenia te są wykorzystywane nie tylko w budownictwie mieszkalnym. Znajdują także powszechne zastosowanie w przemyśle, branży spożywczej i w gospodarstwach rolnych. Pamiętaj, że filtry mechaniczne mogą stać się częścią nowoczesnego systemu uzdatniania. Dodając je do urządzeń osmotycznych czy węglowych, uzyskasz krystalicznie czystą, smaczną i zdrową wodę.

Ich dodatkową zaletą jest prostota montażu i obsługi. W dobrze wykonanych konstrukcjach stosuje się specjalne zawory do spuszczania nagromadzonych zanieczyszczeń. Natomiast instalację można nierzadko wykonać bez użycia specjalistycznych narzędzi. Wystarczy, że filtr ma odpowiednio zaprojektowane uszczelki.

Postaw na wysokiej klasy filtry do wody pitnej

Chcesz zadbać o idealną czystość wody, której używasz w domu do mycia i celów spożywczych? W takim razie koniecznie sprawdź naszą ofertę. W HYDROMIL sprzedajemy nowoczesne, wysokiej klasy filtry mechaniczne CINTROPUR. Gwarantują one doskonałą skuteczność działania i niezawodność. Dzięki swojej konstrukcji wprowadzają wodę w ruch wirowy, nie zmniejszając znacząco ciśnienia w instalacji. Są łatwe w montażu i proste oraz tanie w konserwacji.

Komentarze

Brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień