23

paź

Lokalne dotacje na zagospodarowanie wody opadowej

woda opadowa zagospodarownie_1.jpg

Dofinansowanie do deszczówki Trzebinia 2022r – „Trzebińska Deszczówka”

Program ruszył od 3 stycznia 2022r. Dotację można uzyskać na zakup i montaż zbiorników naziemnych, dekoracyjnych jak i podziemnych na wodę opadową o pojemności minimalnej 1000L. Również wsparcie finansowe przyznawane jest na elementy systemu małej retencji np: filtry, przyłącza. Dofinansowanie do deszczówki można otrzymać w wysokości 50% poniesionych kosztów jednak nie więcej niż 1000zł. Co ważne dotacje obejmuje inwestycje jeszcze nie rozpoczęte dlatego też należy poczekać z zakupem systemu do podpisania umowy z urzędem. Po wykonaniu instalacji należy rozliczyć się z urzędem przedstawiając dowody zakupu oraz w przypadku samodzielnego montażu złożyć oświadczenie. Dokumenty do programu można składać od 3 stycznia 2022r. do 31 marca 2022r. Zatem należy się spieszyć bo okres naborów wniosków wynosi zaledwie 3 miesiące.

Dofinansowanie do deszczówki Józefów 2022r

Od 3 stycznia 2022r. ruszył program gromadzenia wody opadowej zainicjowany przez Urząd Miasta Józefów. Ważną informację jest możliwość połączenia dotacji z ogólnopolskim programem „Moja Woda” gdzie można uzyskać nawet 100% dofinansowania.

W programie dofinansowania Gromadzenia Wody beneficjent może uzyskać zwrot 20% poniesionych kosztów kwalifikowanych. W tym przypadku maksymalny zwrot w dofinansowaniu do deszczówki Józefów 2022 wynosi 1500zł.

Dofinansowanie do deszczówki Gniezno 2022r - „Złap deszcz”

Prezydent Miasta Gniezna ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji budowę systemów służących do gromadzenia i wykorzystywania wody opadowej w miejscu jej powstania. Dofinansowanie obejmuje zakup i montaż przewodów odprowadzających wodę opadową, wpustów, zbiorników naziemnych i podziemnych, instalacji rozsączających lub nawadniających oraz studni chłonnych. Wnioski należy składać w dniach od 3 stycznia do 30 września 2022r. Podmiotami uprawnionymi do składanie wniosku są: osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, przedsiębiorcy, osoby prawne.
Wysokość dotacji wynosi 50% kosztów kwalifikowanych jednak nie więcej niż:
- 1000,00zł na budynek jednorodzinny
- 4000,00zł na budynek wielorodzinny
Bardzo istotną informacją jest udzielenie dotacji na zakres zrealizowanych prac po podpisaniu umowy z urzędem. Po wykonanej instalacji należy przedstawić rozliczanie inwestycji wraz z dokumentami rozliczeniowymi w terminie 14 dni od zakończenia realizacji zadania lecz nie później niż do 10 listopada 2022r. (nierozliczenie w tym terminie skutkować będzie odmową wypłaty dotacji). Szczegółowe informacje dotyczące zasad udzielenia dotacji można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

Nie wiesz jaki system do gromadzenia i wykorzystywania wody opadowej byłby dla Ciebie najlepszy? – Pomożemy w wyborze zbiornika!

Chciałbyś/ abyś gromadzić deszczówkę w zbiorniku? Nie wiesz jaki zbiornik wybrać?
Nie ma problemu w naszej ofercie posiadamy szeroki wachlarz zbiorników podziemnych, naziemnych oraz typowo dekoracyjnych. Decydując się na zakup zbiorników w naszym sklepie masz do wyboru pojemność od 50L do 5000L. Wybierając zbiornik naziemny nie musisz ponosić dodatkowych kosztów związanych z montażem pojemnika, ponieważ instalacja jest bardzo łatwa i szybka. Zbiorniki dekoracyjne o różnych kształtach jak np. stara, drewniana beczka czy antyczna amfora przypominająca do złudzenia grecką wazę idealnie sprawdzi się w nowoczesnych ogrodach. Jeśli jednak zdecydujesz się na zbiornik podziemny musisz się liczyć z bardziej czasochłonnym montażem i większym nakładem finansowym.
Nasz zespół chętnie dobierze najkorzystniejszy system do zagospodarowania wody opadowej tak aby spełniał wszystkie wasze oczekiwania.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RELATED

Posts