23

paź

Dlaczego warto posiadać zbiornik podziemny na deszczówkę?

zbiornik na deszczówkę - woda deszczowa

Zyskaj oszczędności

Niewątpliwie jednym z głównych argumentów przemawiających za zakupem zbiornika podziemnego jest aspekt ekonomiczny. Na przestrzeni lat obserwujemy znaczny wzrost cen wody wodociągowej w porównaniu do energii i innych mediów. Prawdopodobnie trend ten będzie się utrzymywał, ponieważ zaopatrywanie mieszkańców w wodę związane jest z wykorzystywaniem energii. Wodę deszczową można wykorzystać na wiele sposobów. Między innymi świetnie nadaje się do podlewania terenów zielonych i roślin, ponieważ jest miękka i bogata w minerały co pozytywnie wpływa na ich wzrost. Warto pamiętać też, że deszczówkę również można spożytkować na cele gospodarcze. Idealnie sprawdzi się do pralki oraz spłukiwania toalet. Każdy człowiek wykorzystuje średnio około 138 litrów dziennie. W przypadku 4- osobowej rodziny daje to ponad 200 000 litrów na rok. Zatem dobrym rozwiązaniem jest jednorazowa inwestycja w system zagospodarowania wody deszczowej pozwalający na zmniejszenie zapotrzebowania na wodę wodociągową o połowę a tym samym obniżenie rachunków.

Zapłać mniejszy podatek od zabetonowania

Kolejnym powodem, dla którego warto zakupić zbiornik podziemny na deszczówkę jest mniejszy podatek od zabetonowania, o którym w ostatnim czasie coraz częściej słyszymy. Podatek od zabetonowania obejmie już większość nieruchomości jednorodzinnych ale również instytucji użyteczności publicznej: szpitale, szkoły itp. Wysokość podatku będzie zależała od wielkości nieruchomości oraz stopnia zabudowy. Ponadto szykowana jest podwyżka opłat za m2 zabetonowanej powierzchni z 1,00 zł na 1,50 zł. Decydując się na zakup pojemnika na deszczówkę możemy obniżyć wysokość podatku nawet o 70% a w przypadku montażu zbiorników o pojemności 10-30% odpływu rocznego koszt m2 wynosi 0,45 zł.

Programy dofinansowań

Niewątpliwie dużą motywacją do zainstalowania zbiornika podziemnego jest możliwość uzyskania dofinansowania na zakup z niezbędnym oprzyrządowaniem jak i jego montaż. Najpopularniejszym programem, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem jest „Moja Woda”. Dotację można otrzymać na zakup i montaż, budowę i uruchomienie w wysokości do 80% kosztów ale nie więcej niż 5000zł. Jako uzupełnienie programu samorządy ogłaszają lokalne dofinansowania. Jednak w tym przypadku można otrzymać środki nieco mniejsze- w graniach 1500zł. Mimo wszystko warto nimi się zainteresować jeśli chcemy zaoszczędzić.

Ciągły dostęp do wody

Polska jest w Europie jednym z najuboższych w wodę krajów. Co więcej stan wód gruntowych wciąż ulega pogorszeniu. Z tego powodu należy przeciwdziałać niedoborom wody w wodociągach i zapobiegać suszom, wysychaniem rzek i obniżaniu się poziomu wód gruntowych. Montaż zbiorników na deszczówkę minimalizują to zagrożenie. Zgromadzoną wodą nie tylko podlejemy nasz ogród czy umyjemy samochód ale również możemy ją wykorzystać do spłukiwania toalet oraz do pralki. Dlatego warto zamontować pojemnik na wodę opadową zyskując nieprzerwalny dostęp do wody będąc niezależnym od wody wodociągowej i czuć się komfortowo we własnym domu.

Zalety korzystania z wody deszczowej:

- oszczędność pieniędzy, dzięki mniejszemu zużyciu wody wodociągowej
- brak kosztów związanych z odprowadzeniem wody deszczowej do sieci kanalizacyjnej
- niezależność od dostawców wody i wzrostów cen
- miękka woda z małą zawartością wapnia wpływa korzystnie dla roślin
- ochrona środowiska naturalnego oraz cennych zasobów
- zmniejszenie ryzyka lokalnych podtopień

Kup zbiornik podziemny z pomocą specjalistów

W ofercie sklepu HYDROMIL znajdziesz zbiorniki podziemne zarówno cylindryczne jak i płaskie o pojemności od 1000L do nawet 10000L. Przy wyborze zbiornika należy uwzględnić istniejące warunki gruntowo-wodne na terenie planowanej inwestycji jak i jego lokalizację a także powierzchnię dachu oraz ogrodu, który chcemy podlewać. Proponujemy w pełni kompletne systemy do magazynowania i wykorzystywania wody opadowej w skład, którego wchodzi: zbiornik, pokrywa, nadbudowa, filtr koszowy, skrzynka z poborem i pompa.
W celu wyboru odpowiedniego zestawu już teraz skontaktuj się z naszymi specjalistami.

SPRAWDŹ ZBIORNIKI NA DESZCZÓWKĘ W NASZEJ OFERCIE


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RELATED

Posts