Zbieracze i filtry wody deszczowej

dotacje z programu moja woda

Dowiedz się więcej o dofinansowaniu

Jest 29

Pokazano 1-18 z 29 pozycji

Aktywne filtry

Zbieracz wody deszczowej z filtrem i zaworem

Cena 145,14 zł
118,00 zł netto
Zobacz więcej

kolor: brąz, szary

Bardzo zależało nam na tym, aby nasza oferta miała charakter kompleksowy. Dlatego też w prezentowanym asortymencie musiał się znaleźć również zbieracz wody deszczowej z filtrem i zaworem. Służy on do napełniania zbiorników na deszczówkę, a ponadto skutecznie zatrzymuje różnego rodzaju zanieczyszczenia pochodzące z systemu rynnowego. Mowa tutaj przede wszystkim o liściach, które nagromadzone w większej ilości mogłyby przyczynić się do utraty drożności całego systemu.

Zbieracz z filtrem i zaworem został wykonany z niezwykle trwałego polietylenu. To tworzywo sztuczne jest odporne zarówno na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, jak i długotrwałe oddziaływanie niesprzyjających warunków atmosferycznych takich jak wilgoć oraz niska i wysoka temperatura. Opisywany model pasuje do rur spustowych o średnicy od 68 do 100 mm, a także do rur o przekroju kwadratowym 60 × 60 mm. Produkt przeznaczony jest do stosowania przy dachach o powierzchni nieprzekraczającej 50 m2. Świetnie sprawdzi się zatem przy altance lub zadaszonej wiacie garażowej.

Jeżeli chodzi o zasadę działania modelu wyposażonego w filtr oraz zawór, to uznaje się ją za bardzo prostą. Po pierwsze, woda deszczowa doprowadzona jest do zbieracza. Następnie wewnętrzna wkładka filtracyjna zatrzymuje zanieczyszczenia. Później oczyszczona woda przedostaje się wężem o średnicy 32 mm do zbiornika na deszczówkę. Na samym końcu zostaje ona odprowadzona rurą spustową do kanalizacji. Co równie istotne – zbieracz z filtrem i zaworem umożliwia łatwą regulację przepływu cieczy w okresie letnim i zimowym. Produkt można nabyć w 2 kolorach – szarym oraz brązowym.

Jako doświadczeni specjaliści zapewniamy naszym klientom atrakcyjne ceny oraz sprawną wysyłkę złożonego zamówienia. Zadbamy o to, aby wybrany produkt przeznaczony do zbierania wody deszczowej trafił pod wskazany adres tak szybko, jak to tylko możliwe. W razie konieczności doświadczeni doradcy chętnie przedstawią Państwu największe zalety tego rozwiązania i odpowiedzą na wszystkie pytania techniczne. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i do zapoznania się ze szczegółami oferty!

Nadstawka Eko

Cena 123,00 zł
100,00 zł netto
Zobacz więcej

Nadstawka o wysokości 20 lub 40 cm 

Średnica nadstawki 30 cm

Pasuje do: zbiornika BOLT 1000L, filtra wody deszczowej Hydromil, studni rozsączającej 500L i 1000L o średnicy włazu 300 mm, zbiornika DropWater 

Jak sama nazwa wskazuje, zbieracze wody deszczowej służą do przechwytywania i kierowania wody opadowej do zbiornika. Rozwiązanie to ma wiele zalet finansowych i ekologicznych. Dzięki niemu można efektywnie gospodarować deszczówką np. w czasie suszy. Zmagazynowana ciecz nadaje się potem do podlewania roślin i trawników. W naszym sklepie oferujemy doskonałe produkty tego typu, a także przydatne filtry. Wszystkie artykuły pochodzą od sprawdzonych producentów i mają korzystne ceny. Zapraszamy do składania zamówień!

Warto wiedzieć, że proponowane zbieracze wody deszczowej montuje się na rurze spustowej – wystarczy wywiercić w niej otwór, lub nałożyć zbieracz na przeciętej rurze spustowej. Spadająca woda jest transportowana wężykiem do do zbiornika poprzez przejście szczelne zamontowane w wywierconym otworze w ściance zbiornika. Jeśli zbiornik napełni się do poziomu wlotu, ciecz trafia z powrotem do rury spustowej. Tego typu akcesoria są też wyposażone w specjalne filtry oraz zawory, które umożliwiają zatrzymanie magazynowania. Dostępne u nas urządzenia są niezwykle proste w eksploatacji i wystarczy je tylko co jakiś czas czyścić.

W asortymencie mamy także filtry wody deszczowej, które pozwolą korzystać z najwyższej jakości cieczy. Zatrzymują one zanieczyszczenia takie jak igły, gałązki czy liście. W połączeniu ze zbieraczem tworzą doskonałą instalację. Należy również podkreślić, że u nas kupisz warianty pasujące do rur spustowych o różnych średnicach. Sprzedawane artykuły są wykonane z solidnego tworzywa sztucznego, więc wykazują odporność na mrozy i promieniowanie UV, a przy tym prezentują się estetycznie.