Zbieracze i filtry wody deszczowej

Rzadkie opady deszczu sprawiają, że wyłapywanie i magazynowanie wody wymaga więcej wysiłku. Pomogą w tym m.in. rozmaite urządzenia, które przyczyniają się do większej efektywności zbiornika. Takimi akcesoriami są zbieracze i filtry wody deszczowej. Te niepozorne urządzenia znacząco poprawią wydajność pojemnika, polepszając przy tym jakość składowanej wody.
Regularnie występujący deszcz nie tylko gwarantuje stałe napełnienie zbiornika. Oczyszcza też dach, zapobiegając gromadzeniu się różnego rodzaju osadów. Najczęściej są to liście i igły z drzew, ptasie odchody, mchy, glony, kurz czy sadza z kominów. By wyeliminować tego typu zabrudzenia spływające z wodą do zbiornika, konieczne są zbieracze i filtry wody deszczowej. Poprawiają one jakość płynu, który można później z powodzeniem przeznaczyć do wielu celów komunalnych.

dotacje z programu moja woda

Dowiedz się więcej o dofinansowaniu

Aktywne filtry

Zbieracz wody deszczowej z filtrem i zaworem

145,14 zł brutto
118,00 zł netto
Cena 145.14
Zobacz więcej

kolor: brąz, szary

Bardzo zależało nam na tym, aby nasza oferta miała charakter kompleksowy. Dlatego też w prezentowanym asortymencie musiał się znaleźć również zbieracz wody deszczowej z filtrem i zaworem. Służy on do napełniania zbiorników na deszczówkę, a ponadto skutecznie zatrzymuje różnego rodzaju zanieczyszczenia pochodzące z systemu rynnowego. Mowa tutaj przede wszystkim o liściach, które nagromadzone w większej ilości mogłyby przyczynić się do utraty drożności całego systemu.

Zbieracz z filtrem i zaworem został wykonany z niezwykle trwałego polietylenu. To tworzywo sztuczne jest odporne zarówno na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, jak i długotrwałe oddziaływanie niesprzyjających warunków atmosferycznych takich jak wilgoć oraz niska i wysoka temperatura. Opisywany model pasuje do rur spustowych o średnicy od 68 do 100 mm, a także do rur o przekroju kwadratowym 60 × 60 mm. Produkt przeznaczony jest do stosowania przy dachach o powierzchni nieprzekraczającej 50 m2. Świetnie sprawdzi się zatem przy altance lub zadaszonej wiacie garażowej.

Jeżeli chodzi o zasadę działania modelu wyposażonego w filtr oraz zawór, to uznaje się ją za bardzo prostą. Po pierwsze, woda deszczowa doprowadzona jest do zbieracza. Następnie wewnętrzna wkładka filtracyjna zatrzymuje zanieczyszczenia. Później oczyszczona woda przedostaje się wężem o średnicy 32 mm do zbiornika na deszczówkę. Na samym końcu zostaje ona odprowadzona rurą spustową do kanalizacji. Co równie istotne – zbieracz z filtrem i zaworem umożliwia łatwą regulację przepływu cieczy w okresie letnim i zimowym. Produkt można nabyć w 2 kolorach – szarym oraz brązowym.

Jako doświadczeni specjaliści zapewniamy naszym klientom atrakcyjne ceny oraz sprawną wysyłkę złożonego zamówienia. Zadbamy o to, aby wybrany produkt przeznaczony do zbierania wody deszczowej trafił pod wskazany adres tak szybko, jak to tylko możliwe. W razie konieczności doświadczeni doradcy chętnie przedstawią Państwu największe zalety tego rozwiązania i odpowiedzą na wszystkie pytania techniczne. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i do zapoznania się ze szczegółami oferty!

Nadstawka Eko

196,80 zł brutto
160,00 zł netto
Cena 196.8
Zobacz więcej

Nadstawka o wysokości 20 lub 40 cm 

Średnica nadstawki 30 cm

Pasuje do: zbiornika BOLT 1000L (właz z filtrem), filtra wody deszczowej Hydromil, studni rozsączającej 500L i 1000L o średnicy włazu 300 mm, zbiornika DropWater 

Zestaw przyłączeniowy Φ32 z wyrzynarką

129,00 zł brutto
104,88 zł netto
Cena 129
Zobacz więcej

Zestaw przyłączeniowy o średnicy 32 mm do zbiorników.

Zestaw przyłączeniowy służy do połączenia dwóch  zbiorników dekoracyjnych w celu zwiększenia pojemności magazynowanej wody.

Z rynny dopływa woda deszczowa do jednego zbiornika i zostaje przelana za pomocą wężyka przyłączeniowego do  zbiornika drugiego.

Zestaw przyłączeniowy Φ25 z wyrzynarką

119,00 zł brutto
96,75 zł netto
Cena 118.999999
Zobacz więcej

Zestaw przyłączeniowy o średnicy 25 mm do zbiorników.

Zestaw przyłączeniowy służy do połączenia dwóch  zbiorników dekoracyjnych w celu zwiększenia pojemności magazynowanej wody.

Z rynny dopływa woda deszczowa do jednego zbiornika i zostaje przelana za pomocą wężyka przyłączeniowego do  zbiornika drugiego.

Zbieracz deszczówki Speedy

207,87 zł brutto
169,00 zł netto
Cena 207.87
Zobacz więcej

Pasuje do rur spustowych o średnicy 70-110 mm 

Kompletny zestaw z wężykiem połączeniowym, otwornicą, przepustem do zbiornika 

Nie trzeba przecinać rury spustowej, tylko nawiercić otwór w rurze 

Dedykowany do montażu zbiorników: Rocky, Woody, Antyczna Amfora, RainbowlFlower

Jak sama nazwa wskazuje, zbieracze wody deszczowej służą do przechwytywania i kierowania wody opadowej do zbiornika. Rozwiązanie to ma wiele zalet finansowych i ekologicznych. Dzięki niemu można efektywnie gospodarować deszczówką np. w czasie suszy. Zmagazynowana ciecz nadaje się potem do podlewania roślin i trawników. W naszym sklepie oferujemy doskonałe produkty tego typu, a także przydatne filtry. Wszystkie artykuły pochodzą od sprawdzonych producentów i mają korzystne ceny. Zapraszamy do składania zamówień!

Warto wiedzieć, że proponowane zbieracze wody deszczowej montuje się na rurze spustowej – wystarczy wywiercić w niej otwór, lub nałożyć zbieracz na przeciętej rurze spustowej. Spadająca woda jest transportowana wężykiem do do zbiornika poprzez przejście szczelne zamontowane w wywierconym otworze w ściance zbiornika. Jeśli zbiornik napełni się do poziomu wlotu, ciecz trafia z powrotem do rury spustowej. Tego typu akcesoria są też wyposażone w specjalne filtry oraz zawory, które umożliwiają zatrzymanie magazynowania. Dostępne u nas urządzenia są niezwykle proste w eksploatacji i wystarczy je tylko co jakiś czas czyścić.

W asortymencie mamy także filtry wody deszczowej, które pozwolą korzystać z najwyższej jakości cieczy. Zatrzymują one zanieczyszczenia takie jak igły, gałązki czy liście. W połączeniu ze zbieraczem tworzą doskonałą instalację. Należy również podkreślić, że u nas kupisz warianty pasujące do rur spustowych o różnych średnicach. Sprzedawane artykuły są wykonane z solidnego tworzywa sztucznego, więc wykazują odporność na mrozy i promieniowanie UV, a przy tym prezentują się estetycznie.