+48 609-545-509 | +48 796-983-349 | biuro@hydromil.com.pl

Oczyszczalnia SOLIDO 35

KBMS3512

Nowy

Innowacja w oczyszczalniach

Przydomową oczyszczalnie ścieków instaluje się tylko raz w życiu...jeżeli jest to oczyszczalnia SOLIDO !

Więcej szczegółów

14 698,50 zł (Z VAT)

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Przydomowa oczyszczalnia ścieków SOLIDO wykonana jest na bazie wytrzymałych zbiorników z polietylenu (25 lat gwarancji). Pracuje ona na zasadzie biologicznego reaktora sekwencyjnego. Liczba mieszkańców RLM 2-6.

Zasada działania:

SOLIDO  składa się z dwoch odrębnych komór. Pierwsza z nich pełni rolę osadnika wstępnego, natomiast w drugiej zachodzi proces oczyszczania ścieków. System SBR SOLIDO poprzez zatapialny dyfuzor, dostarcza mikroorganizmom tlen. To właśnie te mikroorganizmy przekształcają ścieki w osad czynny. Nadmiar osadu pojawiający się w drugiej z komór przepompowywany jest w trakcie oczyszczania do pierwszej komory. Oczyszczanie odbywa się etapami, każdy cykl trwa 8 godzin i jest sterowany przez programowalny sterownik (tryb normalny, oszczędny, wakacyjny). Pozwala on na optymalizację pracy oczyszczalni nawet wprzypadku zmiennych warunków użytkowania oczyszczalni.

Podstawowe zalety:

1. KOMPAKTOWA BUDOWA: składa się tylko z dwóch komór bez odrębnego osadnika końcowego (wtórnego), solidna i trwała konstukcja zbiornika (25 lat gwarancji)

2. CICHA PRACA - dmuchawa zlokalizowana w kapsule technicznej, nie zakłóca spokoju w otoczeniu domu i ogrodu

3. ŁATWA INSTALACJA- węże oraz pozostałe części zamontowano w zbiorniku MONOLITH podłączenie oczyszczalni ogranicza się jedynie do podłączenia zbiornika z gospodarstwem domowym przy pomocy jednej  rury, łatwy montaż i ikonserwacja

4. BEZAWARYJNOŚĆ- solidny i wytrzymały zbiornik (możliwość instalacji w gruntach ciężkich - piaskach gliniastych, iłach itp. oraz w przypadku występowania wód gruntowych); pompy mamutowe wyposażone są w zabezpieczenie przed zapychaniem

5. PROSTOTA- lekki, prostopadłościenny zbiornik umożliwia łatwą instalację; zintegrowana butelka na próbki (brak odzielnej studzienki włazowej do pobierania próbek)

6. OSZCZĘDNOŚĆ- niskie zużycie energii na poziomie 30-50 kWh/ osobę dzięki efektywnemu wykorzystaniu sprężonego powietrza i napowietrzania ( zużycie prądu ok 45 zł na osobę/na rok )

Oczyszczalnia posiada aprobatę Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej DiBt nr Z-55.3-298, -299 I -168 dla klasy oczyszczania C,N i D oraz certyfikat zgodności z PN-EN 12566-3

 

Uwaga: W skład kompletnej oczyszczalni SOLIDO wchodzi:

- zbiornik MONOLITH o wymiarach 240x124x220 cm

- stożek

- rura wznosząca VS20 (20 cm)

- rura DN 200

- pokrywa PE TopCover

- kapsuła techniczna

- zestaw wentylacyjny

Przy zakupie pamiętaj o systemie rozsączającym !

Oczyszczone ścieki można z powodzeniem odprowadzić do rowu lub cieku wodnego. Jeżeli jednak w obrebie Twojej działki brak tych odbiorników, dzięki systemowi KLAR-BOX można bezproblemowo rozsączyć ścieki do gruntu (patrz: kat.Rozsączanie).

! DOBIERZEMY CI ILOŚĆ SKRZYNEK ROZSĄCZAJĄCYCH, ZALEŻNYCH OD WARUNKÓW GRUNTOWYCH !

PRZYGOTUJEMY POTRZEBNE DOKUMENTY ZAMIARU BUDOWY OCZYSZCZALNI

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Oczyszczalnia SOLIDO 35

Oczyszczalnia SOLIDO 35

Innowacja w oczyszczalniach

Przydomową oczyszczalnie ścieków instaluje się tylko raz w życiu...jeżeli jest to oczyszczalnia SOLIDO !

3 innych produktów w tej samej kategorii: